Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP Kocaeli’de olaylı danışma kurulu Burs sözünü tutmadın! Seni vuracağım! Hani bıçak kemikteydi?

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Kocaeli İl Danışma Kurulu Toplantısı bugün Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 5 saat süren toplantının ardından hafızalarda milletvekili Harun Özgür Yıldızlı ile Caner Arduç’un karşılıklı ithamları ve Yıldızlı’nın akrabası B.D.Y.’nin “Seni vuracağım” diyerek Arduç’a saldırmak istemesi kaldı.

Cumhuriyet Halk Parti (CHP)

ugur 1Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Kocaeli İl Danışma Kurulu Toplantısı bugün Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcıları Ecevit Keleş ve Pınar Uzun Okakın, TBMM Eski Başkan Vekili Haydar Akar, CHP Kocaeli milletvekilleri Harun Özgür Yıldızlı, Nail Çiler ve Muhip Kanko, CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe, Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, patinin il ve ilçe başkanları ile yöneticileri, gençlik kolları üyeleri ve çok sayıda üye katıldı. Saat 12.00’de başlayacağı duyurulan toplantı bir saat gecikmeyle 13.00’te başladı.

IMG 20240609 WA0004

BAŞARMANIN NE DEMEK OLDUĞUNU GÖRDÜK

Toplantının açılış konuşmasını CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı yaptı. Sarı’nın konuşmasında şu ifadeler yer aldı: “Çalıştık, çabaladık ve 47 yıl sonra bugün, Türkiye’nin yeniden birinci partisi olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu gurur halkımızın bize olan inancı ve örgütümüzün azim ve kararlılığı ile ortaya çıkmıştır. 31 Mart’ta Kendi kimliğimizle ve köklerimizden aldığımız güçle çalıştığımızda birlikte başarmanın ne demek olduğunu gördük. Bu başarıda emeği geçen tüm yol arkadaşlarıma, örgütlerime, siz değerli partililerime sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

IMG 20240609 WA0019

 

GELECEĞİMİZİ AYDINLATACAK

Bugün halkımız halk ekmek kuyruklarında yaşam mücadelesi veriyor. Öğrenciler her yıl değişen sistem ve müfredat karşısında gelecekleri kararıyor. Tüm bunlar bize gösteriyor ki Cumhuriyet Halk Partisi olarak çok çalışmak zorundayız. Kocaeli’de, geleceğimizi aydınlatacak olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin meşalesi, umut dolu yarınlar için yanıp tutuşmaktadır. Bugün burada, partimizin temel direği olan danışma kurullarını, ilçelerimizde tamamlamanın ve iktidar yürüyüşümüzün son halkalarını bir araya getirecek olmasının coşkusunu yaşıyoruz.

IMG 20240609 WA0015

KAMUNUN TÜM KAYNAKLARINI KULLANAN…

Parti içi demokrasinin en güçlü temsilcileri olarak, baba ocağının bayrağını dik tutanlar olarak buradayız ve bu yolda iktidara ilerliyoruz. Seçim döneminde de, seçim sonrası itirazlarda da gördük ki, karşımızda devlet gücünü alenen kullanan siyasi bir iktidar vardı. Kamunun, tüm kaynaklarını kullanan bu iktidarın yine de kaybetmesi, Cumhuriyet Halk Partisi evlatlarının amansız mücadelesinin bir sonucudur. Bu başarıda emeği geçen başta Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel olmak üzere; tüm genel merkez yöneticilerimize, yol arkadaşlarımıza, örgütlerimize, siz değerli partililerime sevgi ve şükranlarımı sunuyorum!

IMG 20240609 WA0020

KOCAELİ’DE SEÇİM TABLOSU

Meclislerini kazanan başkanlarımızla birlikte görüyoruz ki, azınlık olsak da Büyükşehir meclisinde ranta, hukuksuz uygulamalara en güçlü sesi çıkarırken, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 Oku tüm kentimizi parlatacaktır. Burada bir kez daha belirtmek isterim ki, bu sadece Türkiye genelinde alınmış bir zaferin değil Kocaeli’de seçim tablosunu kırmızı renge boyayacağımız çok daha önemli ve kutsal bir yürüyüşün başlangıcıdır. Artık asıl hedefimiz olan iktidara giden yolu, çağdaş Türkiye ve çağdaş Kocaeli hayaliyle birlikte yürütmenin heyecanını yaşıyoruz!

IMG 20240609 WA0008

KOCAELİ’Yİ KURTARMAK

Geleceğimizi geri kazanmak, Türkiye’yi ve Kocaeli’yi ekonomik krizden, adaletsizlikten ve eğitim sorunlarından kurtarmak yegane amacımızdır. Zafere giden yolda birlikteliğimizi pekiştirmek için buradayız! Bizler, partimizin temel ilkesi olan sosyal demokrasiyi ve adaleti tesis etmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bizler torununa harçlık veremeyecek duruma getirilen emeklilerin hakkını savunmaya mecburuz. Bizler atanamadığı için intihar eden Körfezli Edebiyat öğretmeni Aziz Alptekin için mücadele etmeye mecburuz. Bizler çocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden İsmail Devrim’in evlatları için çalışmaya mecburuz.

IMG 20240609 WA0006

MUTLU BİR TÜRKİYE İNŞA EDECEĞİZ

Bizler Anayasa mahkemesi kararlarını tanımayarak Can Atalay’ı rehin tutanlara karşı hukuk mücadelesi vermeye mecburuz. Sorumluluklarımızın farkındayız, tarihin bize yüklediği misyonu üstlendik. Asla karamsar olmayacağız, asla rehavete de kapılmayacağız. Sadece çok çalışacağız ve bu bozuk düzenin çarklarını kırıp Atatürk’ün cumhuriyetinde Refah ve mutlu bir Türkiye inşa edeceğiz. Mücadelemizin ışığı, kurucu Liderimiz, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini yeniden iktidar yapmak için yürüdüğümüz bu yoldan asla vazgeçmeyeceğimizi yineliyor, Atamızı ve dava arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor, İl Danışma Kurulumuzun tüm partimize Hayırlı olmasını diliyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 15.27.14 d0bdcc6d

CHP VE ÖZGÜR ÖZEL VİDEOSU

Bülent Sarı’nın konuşmasının ardından danışma kurulu toplantısının divan kurulu il başkanı Bülent Sarı ve il yönetim kurulu üyeleri tarafından oluşturuldu. Daha sonra CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in mektubu okundu. Özel mektubunda 31 Mart yerel seçimlerindeki başarıdan, Cumhuriyet Halk Partili belediyelerinin öneminden ve parti çalışmalarından bahsetti. Özgür Özel’in mektubu okunduktan sonra Özgür Özel ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni anlatan kısa bir video yayınlandı. Video gösteriminin ardından partililer söz alarak konuşma yapmaya başladı. İlk konuşmacı Bozkurt Uslu oldu. Uslu konuşmasında seçim dönemlerinde yaşanan sorunları dile getirdi.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 13.13.53 ffa9eac4

BÜYÜKAKIN YAZSA BU KADAR OLURDU

Bozkurt Uslu’nun ardından kürsüye Mehmet Ümit Küçükkaya çıktı. Küçükkaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Kocaeli Büyükşehir seçimleri de dahil olmak üzere iki kişi başarısızdır. 1 Tahir Büyükakın, seçimleri kazandığı halde… 2 CHP Kocaeli İl Başkanlığı. Biri gökten çıksa dese ki Tahir Büyükakın’a al Tahir kulum kağıdı kalemi eline, CHP’ye bir liste yap ve rahat rahat seçime gir dese bu kadar rahat olunabilirdi. Kocaeli basınının büyük şişirmesine rağmen, Tahir Büyükakın yüzde 65 oy alır demesine rağmen nasıl bir seçim süreci olduğunu gördük. Çayırova Belediye Başkanımızla meclis üyemizin arasında fark olacak oylar var. Darıca’da herkes Yakup Törk aday olsaydı kazanırdı diyor. Saide Arslan da çok kötü bir aday değildi. Artı koyabileceğimiz çok şey vardı, koyamadık. Darıca Belediye başkanımız meclisinden 1.5 puan fazla oy almış. Bir parti büyüğü gelseydi ve Yakup Törk’le bir birliktelik kurulsaydı, çok daha farklı bir tablo olabilirdi.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 13.29.45 1dbd0533

MUSTAFA ANAÇ SİZE NE YAPTI?

Gelelim Gebze’ye. Ah Gebze, vah Gebze. Gebze’yi il yapacaktık, mahalle olmaktan zor kurtardık. Şimdi Nail bey gibi önemli bir figür aday olduktan ve çekildikten sonra rahmetli İsmet Paşa’yı mezardan çıkar o senaryolar doğru düzgün olmaz. Yahu kendimizi yorduk, üzdük. Erkan Baş’ı da yorduk üzdük. Devam ediyorum. Devam etmeden önce bir kişinin adını anmam gerekiyor. Mustafa Anaç size ne yaptı be kurban olayım? Kartepe’ye mesela her şeyi vermişiz. İl başkanı bizden, il gençlik kolları başkanı bizde, adayımız iyi bir aday. Verdik verdik verdik ama mecliste istediğimizi alamadık. Demek ki bir şeyleri değiştirmek lazım. Son olarak Büyükşehir. Kocaeli seçmeni bu süreci kabul etmedi. Normal büyük abilerimizin, işte en büyük kim sayın Haydar Bey (Haydar Akar) aday olması gerekirdi. Sonra Sarıgül ismini ortaya attık. En pragmatik yoldu bu. Arkasında durmaya bile cesaret edemedik. Büyükşehirde 325 bin 280 oy almışız. Burada koskocaman Gebze yok.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 13.30.04 78dd25f4

GENEL MERKEZİ DE ELEŞTİRDİ

Son olarak genel merkezimize de bir sözüm var. Bırakın bizi kendi halimize. Bizi bir laboratuvar olarak görmeyin. Deney yapmayın. İYİ Parti ile ittifak var, Kocaeli’de deneniyor. Her şey Kocaeli’de deneniyor. Böyle olmaz. Bizi kendi halimize bırakın. Biz aday olmak için genel merkezde amca, dayı aramayalım.” Mehmet Ümit Küçükkaya’nın ardından önce Tuğman Kayalı daha sonra Fahri Örengül kürsüye çıkarak birer konuşma yaptı. Her iki aday da bugüne kadar seçim süreçlerinde yaşanan sıkıntıları ve parti sorunlarını dile getirdi. Örengül’den sonra Toplantıda söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Gençtürk konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Ben il danışma kurulunun gündeminin 4. maddesine kendim üzerinden cevap vereceğim. 50 yıllık siyasi yaşamımda tecrübeli ve deneyimli olduğumu aldığım görevlerden biliyorsunuz. 2002 yılından beri ülkemizde özellikle 2018’deki cumhurbaşkanlığı sistemine geçtiğimizden itibaren ülkemizin üzerine çöken AKP diye bir kabus var. 2023 yılındaki fırsatı maalesef kaçırdık. Kendi kusurlarımızdan ötürü kaçırdık.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 14.09.57 b6f7c3f2

6’LI MASA SAĞCILARDAN OLUŞTU

6 ‘lı masa içerisinde sol bir masa oluşturamadık. 6’lı masa bizim dışımızda tamamen sağcılardan oluştu. Toplumda çok negatif bir durum oluştu. Tamamen kucaklama anlayışı ile yanına sol bir parti kuramadık. Çünkü korktuk. AKP’nin ‘sen HDP ile, Türkiye İşçi Parti ile, EMEP ile birlikte oluyorsun yaftasından korktuk ki bu bir onur olabilirdi yafta değil… Korktuk ve masaya sol koyamadık. Genel başkanımızı kendi partisi içinde savunmayanlar grubu oluştu. Toplumda ne yaratıldı peki bu durumda? Sen kendin bile güvenmiyorsun ki ben nasıl güveneyim havası oluştu. Akşener’in masadan kalkıp geri gelmesi de olumsuz bir hava oluşturdu.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 14.09.56 45e8f8af

3 DEFA BÜYÜKŞEHİR İÇİN AAY ADAYI OLDUM

Toplum çok bunaldı 2024 yerel seçimlerinde ve bizi tercih etti. CHP’yi tutunulacak bir dal olarak gördü sadece. Yoksa bizim ya da genel merkezimizin yüksek bir çalışması ve performansı yoktu. Ben büyükşehir için 3 defa aday oldum. İlk aday olduğumda genel merkez Tahsin Tarhan’a verdi adaylığı. İkinci aday olduğumda İYİ Parti’ye verdiler. Bu dönem de benzer bir durum oldu. Ben bütün genel merkez yöneticilerime ve il başkanıma birer mektup yazdım. Dedim ki demokrasiyi benimsemiş bir partili olarak belirtilen başvuru süresi içerisinde başvurumu yaptım. Ben adaylık sürecinin uzatılmasını ve parti üyeleriyle bir ön seçim yapılmasını istedim. Bir sinerji yaratılacağını ifade ettim.

DSCF9142

DERİNCE’DE ADAYLIĞA LAYIK GÖRMDİLER, BÜYÜKŞEHİR’İ VERDİLER

İnsanlara heyecan katın, coşku verin, ön seçim yapın dedim. Peki bunlar ne yaptı? Atasoy Bilgin benim çok sevdiğim kardeşim. Atasoy Bilgin’i Derince’de adaylığa layık görmediler. Büyükşehire koyuyorlar. Üstelik ben yok sayarak yapıyorlar bunu. Ben buna rağmen dedim ki bu seçimi kazanmalıyız. Kaybettiğiniz takdirde gözüme gözükmeyin dedim. Size söylüyorum sevgili il başkanım, sevgili milletvekillerim… Sizlerin babaları ile bu partide çivisi olan birisiyim. Benden başka resmi aday adaylık başvurusu olmadığında mektup gönderdim. Bu vebal şu anda hepinizindir. Şimdi bir başka şey söylüyorum erken seçim talebinde bulunalım ve parti içinde ön seçimi bir ilke olarak benimseyelim. Yoksa olmaz, bu emeklere yazıktır, günahtır.”

 

DSCF9059

ATASOY BİLGİN İÇİN ÇALIŞMADILAR

Keramettin Gençtürk’ün ardından söz alan Erbay Metin geçmiş seçim dönemlerinden bahsederek parti içi sorunların neler olduğunu dile getirdi. Metin’in ardından Filiz Sayar Ayduran söz alarak seçim döneminde yaşanan sıkıntılardan bahsetti. Ayduran’ın ardından Hüseyin Koçak söz aldı ve kısa bir konuşma yaptı. Koçak konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Hangi ilçe belediye başkan adayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı için çalıştı? Meclis üyesi adayının dahi fotoğrafları ile dört bir yanı doldurdular. Atasoy Bilgin’in fotoğraflarını dahi asmadılar. Artık bu yeter genel merkezimize sesleniyorum. Bu delege sistemi il olmaz. Ben bu sistemden nefret ediyorum. Delege ağaları partiyi yönetiyor. 5-6 delegeyi yanına alan ağa oluyor. Allah aşkına bizi bu sistemden kurtarın artık. Üyelerimiz oy kullansın. Kim seçilirse benim şerefli adayım olur.”

DSCF9040 1 rotated

İĞRENÇSİNİZ, KÜSTAHSINIZ

Hüseyin Koçak’ın ardından Emine Özcan söz aldı. Toplantıda söz alan Emine Özcan partisinin milletvekillerini hedef aldı. Özcan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Onur üyeliğime Harun yıldızlı hayır dedi o SHP döneminden dedi. Ben bu partinin onur kurulu üyesiyim. İster kabul edin istet etmeyin. Sen yokken babanla siyaset yaptım ben. İl başkanım kürsüye çıkarken geride durdu çünkü bunu istemiyordu. Bir milletvekili sen önerge ver giy mecliste mücadele ver. Emine kendi başına kendisini halleder.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 15.13.55 30aa54ff

AĞIR SÖZLERLE YÜKLENDİ

Mecliste önerge vermek varken bu konuda sayın Muhip Kanko’yu saygıyla anıyorum çünkü Muhip Kanko herkes insanlarla beraber. Onu görüyoruz ama bir arkadaşımızı görüyoruz örgütü kendime bırakın örgüt sizden daha iyi tanıyor bunları. Ben onur kurulu üyesiyim beni kabul etsen de etmesen de bu böyle. İğrençsiniz küstahsınız.” KONUŞMANIN Ardından CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, Özcan’ı uyararak “Milletvekilimiz hakkında kürsüden inerken söylediğini sözler hoş değil, siz de görev yaptınız daha iyi biliyorsunuz” dedi. Emine Özcan’ın ardından Selman Yıldırım kürsüye çıktı.

DSCF9058

HALK EKMEK FABRİKASI KURMALIYIZ

Toplantıda söz alan söz alan Selman Yıldırım 3 CHP’li ilçe belediyesinin birleşerek bir halk ekmek fabrikası kurması gerektiğini söyledi. Yıldırım konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu ağır sonuçlardan 5 yıldır bu kenti yönetenler sorumludur. Kocaeli’yi yönetenler bunun hesabını mutlaka vermelidir. Bundan sonra 2029 hedefini koymak için neler yapmamız gerekiyor bunları konuşmamız lazım.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 14.47.04 da58c31b

SORUNLARI TESPİT EDİP ÇÖZMEK ZORUNDAYIZ

2019 yerel seçimleri sonrasında yapılacak bir danışma kurulu toplantısında bütün yöneticilerimiz 2024’ü hedef göstermişti. Bu çalışma ile seçimlerde başarılı olunamayacağını ifade etmiştim. Şimdi tekrar ediyorum eğer bilimsel yöntemlerle bu kentin temel sorunları tespit edilmezse yine başarısızlıkla karşı karşıya kalabiliriz. Sorunları tespit etmek, çözüm üretmek ve bu çözümleri uygulamak zorundayız. Başka çıkış yolumuz yoktur.

DSCF9063

3 BELEDİYE HİZMETLERİ KENTE YAYMALI

İkinci önerim ise 3 belediye başkanımızla birlikte il örgütümüzün yarım büyükşehir gibi çalışma yapması gerekiyor. Türkiye’nin önemli belediyelerinde uygulanan kreş gibi, kent lokantası gibi, çınar akademi gibi hizmetlerimizi diğer ilçelerimize de mutlaka yaymamız gerekiyor. Eşit sermaye ile 3 belediyemiz bir şirket kurarak bir halk ekmek fabrikası oluşturabilir. Ortaklaşa, Gebze’de Çayırova’da ve buna benzer ilçelerde kent lokantaları açılabilir. Gölcük’te, Kartepe’de İzmit’in başarılı uygulaması olan Çınar Akademi gibi hizmetleri uygulanabilir.”

DSCF9071 2

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KONUŞTU

Toplantıda Selman Yıldırım’dan sonra söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Pınar Uzun Okakın şu ifadeleri kullandı: “15 yaşında Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altına katılan, gençlik örgütlerinde sokak sokak, emek emek çalışan bir kardeşiniz olarak söylüyorum elbette sorunları konuşacağız ve eleştirileri dile getireceğiz.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 15.26.53 9445d941

ZAFER OLARAK TARİF ETMEDİĞİMİZ…

Hepimizin bu salondaki ortak rahatsızlığı var diye düşünüyorum. Bu salondaki bir fotoğraf hepimizi rahatsız ediyor. Ben sadece şu duyguyu isterdim, Türkiye genelinde yaşadığımız ve zafer olarak tarif etmediğimiz, kazanım olarak gördüğüm bu süreci Türkiye genelinde milletin makus talihini değiştirebilecek bir dönüm noktası olarak görüyorum.” Toplantıda söz alan CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Caner Arduç şuIMG 20240609 WA0089 ifadeleri kullandı: “Ben konuya bodoslama gireyim hemen. Malum İzmit danışma kurulunda yaptığım 10 dakikalık konuşmanın sadece 10 saniyelik magazinsel kısmı kentimizi 10 gündür meşgul ediyor. Kenti 10 gündür meşgul etmesini normal karşılıyorum çünkü bu konu beni yaklaşık 5 aydır meşgul ediyor. Aile içi basına kapalı gerçekleştirilen bir toplantıda büyükşehir adayımız Atasoy Bilgin daha kürsüden inmeden bir gazetede çıkan haberden sonra bu konulara değinmekten vazgeçmiştim aslında.

DSCF9188

TOPARLANACAK BİR NOKTA BULAMADIM

Baktım ki salondan biri basına haber sızdırıyor. Bu yüzden konuşmak istemedim. Ama içim de el vermedi. Sadece isim de zikretmeden üstü kapalı 1 cümle kurdum. Dedim ki; bu gözler genel merkezin kapılarında saatlerce bekleyen yöneticileri de gördü, takım elbisesine iddiaya giren milletvekili de gördü, sadece bu kadar ama o kadar çok yazılıp çizildi ki il başkanım 2 gün önce beni arayıp il binasına davet etti. ‘Bu süreç partimize zarar veriyor. Bu işi toparlayalım’ dedi. Ben de bugün kürsüye toparlamaya geldim hatta bir iki gündür ne konuşsam diye biraz araştırma da yaptım, üzülerek söylemek istiyorum maalesef toparlanacak bir nokta bulamadım.

DSCF9140

BENİ KÖTÜ ÇOCUK İLAN EDEN…

Öncelikle 1 haftadır köşelerinde beni kötü çocuk ilan eden, milletvekilimiz Harun Yıldızlı’yı da ipeklere saran birçok yazı okudum. Sanki takım elbisesine ben iddiaya girmişim, Türkiye geneli esen rüzgardan Kocaeli’yi ben mahrum bırakmışım, Gebze’ye aday koyamamışım, Körfez’e ben sahip çıkmamışım gibi 1 haftadır duayen gazetecilerin hedef tahtasındayım. En son Adem Turgut’a yazma ama yazarsan da hayır demem diyerek kendini aklamaya çalışan aklarken ifşa olan milletvekilimiz ile ilgili partiye kamuoyu aracılığıyla zarar vermekten disiplin soruşturulması açılmalıdır. Ama açılmıyor. 10 gündür malum konuyla ilgili tek bir kelime etmedim, beni arayan soran yakın olduğum gazetecilere dahi il danışma kurulunu işaret ettim. 17 yıldır gençliğimin en güzel yıllarını adadığım cumhuriyet halk partisinin, aynı zamanda bedel ödeyen bir genci olarak konuşuyorum, Fikret Toker başkanım 2009 da verdiğimiz mücadeleyi bilir, Gökhan Ercan başkanım bilir.

DSCF9133

KİMSEYLE ŞAHSİ DERDİM YOK

Partim için ölürüm dediğim noktadan ölümle burun geldiğim günleri yaşamış bir partili olarak konuşuyorum. Emekse emek, mücadeleyse mücadele, bu salondaki herkes hatta benden nefret edenler dahi partiye verdiğim emeği mücadeleyi sorgulamaz. O yüzden alnım açık o yüzden bu kadar net konuşuyorum. Benim partinin hiçbir kademesiyle hiçbir üyesiyle şahsi bir derdim yok, Aynı şekilde Harun vekilimizin de girdiği iddia üzerinden ne bir siyaset devşirmeye çalışıyorum nede partinin bir milletvekilini bir iddia yüzünden yıpratmak gibi bir derdim de yok. Bir muhabbet ortamında böyle bir iddiaya girildi tarafı olan kardeşim Sinan Şiranun da burada, şahitleri de burada ama bu konunun bu kadar basit bir iddiayla kapanıyor olması beni daha çok üzüyor. İddiaya girilebilir Vakko’dan olması da sorun değil, sorun ne biliyor musunuz? 11 Ocak’tan 31 Mart’a kadar kazanamaz diye iddiaya giren vekilimiz Derince için ne yapmış asıl sorunumuz tam olarak budur.

DSCF9044

DERİNCE’Yİ YİNE TESLİM EDİYORDUK

Ben görevim gereği Ankara’ ya haftada en az 1 kez gitmeye özen gösteriyorum. Seçim zamanları Ankara’ dan gelemediğimiz haftalar oluyor. Bugünün konusu diye çok uzadı ama Sertif başkanımızın adaylığı için Ankara’ ya 10 gün içerisinde 5 kez gittim. Bir o kadar benimle birlikte Orkun kardeşimiz, Sinan Kardeşimiz geldi. Genel Başkan yardımcılarımızla görüştük. Baktık Atasoy beyi aday yapacaklar, Fatma başkanımız devreye girdi bir firmaya anket yaptırdı. Yapılan anket burada Partimizin, diğer partilerin bütün adayları var. Sertif Başkan en yakın rakibine 10 puan fark atıyor, diğer adaylarla seçim kazanılmıyor, AKP’ye Derince’yi yine teslim ediyorduk.

DSCF9199

NAİL ÇİLER – HARUN YILDIZLI KIYASI

Anketi aldık Ankara’ya götürdük, yine olmadı, mahalle muhtarlarının beyanlarını götürdük olmadı, geçen dönem ittifak ortağı olduğumuz siyasi partilerin il ilçe başkanlarının beyanlarını götürdük. Yine olmadı, en son Sertif başkanımızla Ankara’nın yolunu tuttuk İzmit’e önseçim, Derince atama Sertif Gökçe kararını çıkarttık. Ve bugün Derince’de cumhuriyet Halk Partisi bayrağı dalgalanıyor. Derince’yi kazandık başarılıyız demek kolay ama biz ocak ayında da bugün olduğu gibi yalnızdık. İl örgütümüzün ve milletvekilimizin desteğini o zamanda göremedik. Çünkü Harun başkan o zaman da daha önce ilçe kongrelerinde de desteklediği Atasoy başkan için çalışmaya kulis yapmaya devam ediyordu.
işte o günlerde bu gözler 2 tane milletvekili gördü, Nail Çiler vekilime gGbze için sitemimi yapacağım ama o günlerde Sertif Gökçe aday olmazsa gerekirse vekilliği bırakırım diyen Nail Çiler’e karşı Sertif Gökçe aday olursa seçimi kazanamaz diye Vakko’dan iki takım elbisesine iddiaya giren Harun Yıldızlı’yı gördü bu gözler. Sustum partimin danışma kurullarına kadar ağzımı açmadım, ama burada da konuşmayacaksak ne zaman konuşacağız.

IMG 20240609 WA0093

BURS VERMEDİNİZ, KAFE AÇMADINIZ

Harun Yıldızlı benim büyüğüm ağabeyim kendisini de çok severim ama siyaset başka yapmadıklarını da sorarım, il başkanlığınızda gençlere burs vereceğim diye bizden liste aldınız burs vermediniz, yine gençlere kitap kafe açacağım partinin gençleri orda çalışacak dediniz o sözünüzü de tutmadınız bari bizim Sinan’ın takım elbiselerini alında bende dünya gözüyle sözünüzde durduğunuzu bir göreyim. Sözlerimi fazla uzatmadan birkaç konuya daha değinmek istiyorum. İzmit danışma kurulunda İl yöneticimiz Turgay Seyis benim konuşmamdan sonra sahneye çıkıp beni eleştirdi. ‘Gençler hareketli konuşurlar güzel ama Caner kardeşe tavsiyem sen gençlik kollarına bak bu dönem Kocaeli’den MYK çıkaramazsan o zaman görürüm seni’ dedi.

DSCF9193

PARAŞÜTLE İNEN YÖNETİCİ

Şimdi sayın Seyis’e sesleniyorum buradan öncelikle gençlik kolları ile ilgili yorumları bırakında bu okuldan yetişen ağabeylerimiz yapsın, gençlerimiz yapsın, Sokağında afişini dağıtan, bayrağını asan gençleri yapsın. Tepeden paraşütle il yöneticisi olanlar gençlik kolları için ne olur yorum yapmasın. Ben Kocaeli gençliğine güveniyorum. Siz yeter ki müdahale etmeyin, gölge etmeyin, Kocaeli bu dönem de MYK’sını bir şekilde alır.”

CANER ARDUÇ’A SALDIRI

CHP Kocaeli İl Danışma Kurulu toplantısında konuşan CHP Gençlik Kolları MYK Üyesi Caner Arduç sahneden indiği sırada gerginlik yaşandı. Harun Yıldızlı’nın akrabası B.D.Y. Caner Arduç’un üzerine yürüdü. Herhangi bir saldırı yaşanmadan partililer araya girdi. B.D.Y. salondan çıkarıldı, Caner Arduç’a ise herhangi bir fiziki müdahalede bulunulmadı. Bu gerginliğin ardından CHP Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı söz aldı.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 18.28.21 7767d99b

YILDIZLI İDDİALARA CEVAP VERDİ

CHP Kocaeli İl Danışma Kurulu toplantısında konuşan Kocaeli milletvekili Harun Özgür Yıldızlı tartışılan iddialara cevap Verdi. Yıldızlı’nın konuşmasında şu ifadeler yer aldı: “Öncelikle 37 yıl sonra 12 ilçe başkanımın deklerasyonu ile milletvekili adayı gösterilmemden dolayı ilçe başkanlarımı ve örgütümü yürekten kutluyorum. Kıymetli yol arkadaşlarım Emine ablacım eleştiride bulundu. İl başkanlığım döneminde ne zaman kapım çalınsa onlara saygıyı, sevgiyi eksik etmemişimdir. Onur kurulu ile ilgili nasıl bir yanlışım varsa gider özür de dilerim.

KARTEPE’Yİ ANLATTI

İkinci konum ise sayın Necdet Akar burada mı? İyi dinle o zaman kıymetli amcam. Ben il başkanıyım, Kartepe ilçeye göreve geldiğimizde 39 mahallede üyemiz yoktu. Bu seçim kazanmanın en önemli hikayesi seçime 2 ay hala mahalle temsilcisi sandık sorumlusu aramayla olmaz. Ben bütün ilçe başkanları ile 15 günde bir toplantı yaptım. Önceki Kartepe ilçe başkanımızın edebiyatı iyiydi ama icraatı kötüydü. Sandık sorumlularının istiyorum önceki dönemden kopyalayıp göndermiş. Tekrar gönder diyoruz içinde vefat eden, şehri terk eden isimler var.

DERİNCE ADAYLIK İDDİASI

Caner bu konuşma ne zaman oldu tarih söyler misin? Nerede oldu veya söyler misin? Ankara’da. Ankara’da nerede, otelde. Genel başkanımıza gittik. Oradan dönüşte bu aday belirleme sürecinden önce ben bir araştırma yaptırdım Bupar şirketine. Siyasette hiçbir zaman gir tarafta kalmadım. Ya siyah oldum ya beyaz. Karar vermeden önce bilime inanan bir insan olduğum için Bupar Erdal beyle görüştüm, Derince ile ilgili anket yaptırdım. Kendim cebimden parasını ödedim. Bize dediği, birlik beraberlik sağlanmaz ise seçimi alma şansımız olmadığıydı. İddiaya girme konusuna gelelim. Madem iddiaya girdim ben bugüne kadar neden gelip kimse almadı?” Bu sırada araya giren Caner Arduç bu sırada, “Almadın” dedi.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 17.06.53 067f39df

ARDUÇ’A 2. SALDIRI

Konuşmasına devam Harun Özgür Yıldızlı şu ifadeleri kullandı: “Benim hatam varsa çıkıp özür dilemesini bilirim. Sen buraya çıkıp nasıl konuşuyorsun? Senin gördüğün bu gözler hiçbir şey görmedi mi? Bıçak kemikteydi Caner Arduç nereye gitti? Bir tane genç söylesin, desin ki Harun Yıldızlı’ya gittik bizi geri çevirdi. Çevirdim mi çocuklar? Rahmetli üzerinden siyaset yapıyorsun. Rahmetliyi rahat bırak. Ben kapı kapı dolaşmış mıyım Derince’de onu da döne Sertif başkana sor bakalım.”

PARTİLİLER ARAYA GİRDİ

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı kürsüde konuştuğu sırada gençlik kolları MYK üyesi Caner Arduç’la tartıştı. Bu sırada Yıldızlı’nın akrabası B.D.Y. Caner Arduç’a saldırmak istedi. B.D.Y. “Seni vuracağım” diyerek koştu, partililer araya girerek uzaklaştırdı. Bu tartışmaların ardından CHP’lilerin seçim sürecinde yaşanan sorunlara yönelik talep ve önerilerini içeren konuşmaların ardından danışöma kurulu toplantısı sona erdi. Saat 12.00’de başlayacağı duyurulan toplantı 13.00’te başlamıştı. 5 saatten uzun süren toplantıdan akıllarda milletvekili Harun Özgür Yıldızlı ile Caner Arduç’un karşılıklı ithamları ve Yıldızlı’nın akrabası B.D.Y.’nin “Seni vuracağım” diyerek Arduç’a saldırmak istemesi kaldı. Partiyi geliştirmek, ileri taşımak, sorunları konuşmak isteyen CHP 5 saatten fazla süren toplantı ile bir arpa boyu yol alamamış oldu.

BEN YANLIŞ BİR ŞEY Mİ YAPTIM?

Hepimiz çok ciddi bir süreç geçirdik. Yaralar aldık. Bunun üzerine örtersek, altında köz yanar. Üstünü açınca yanmaya devam eder. Ben şimdi diyorum ki konuşursam 27 yıldır üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’ne zarar vermek istemiyorum. Ama konuşmam da lazım. Bunun vebali bende değil. Bu toplantıyı ben basına açmadım. Bunun vebali Kocaeli il yönetiminindir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk benim önderimdir, atamdır. 27 yıllık CHP’li, 27 yıllık hukukçu, kamusal yaşamıyla, özel yaşamıyla mümkün olduğunca dikkatli olmaya çalışan, birçok kademede görev almış, emek vermiş bir insanım. Bu dönem aday adayı oldum ve beni Darıca’dan aday gösterdi. Bugün belki diyoruz ki yanlıştı Darıca’nın adayı. Niye yanlıştı? Yanlış bir şey mi yaptım ben?

DSCF9051

BAŞKA ADAY İÇİN ÇALIŞTILAR

Üzerime aldığım vazifenin hangisini dış gibi yaptım. Gebze’de meclis üyesiydim. Meclis üyeliği bana ne görev yüklediyse eksiksiz yapmaya çalıştım. Haklısınız kaybettik. Kaybedenin kafasına vuran çok olur ama kaybedenin emeğini görmemeyi ben büyük bir vefasızlık olarak görüyorum. Arkadaşlar, bizler de ciddi bir emek koyduk. Kusura bakmayın, bizler de birer teşekkürü hak ettik. Bu memlekette namuslular da namussuzlar kadar çıkıp konuştuğu zaman bu millet kurtulur. Partinin adayı aleyhine çalışan, bir başka aday lehine çalışan kişilerin bildirilmesi… Çok güzel. Size dilekçe yolladık delilleriyle birlikte.

YANIMDA DEĞİLDİNİZ

Bu parti yıllardır Kocaeli’de bu acıyla mücadele ediyor. Biz bir emek koyduk ortaya Darıca’da mücadele ettik. Ama ben daha aday olarak açıklandığım gün, benim seçimi kaybettiğimi, Muzaffer Bıyık’a 5 yıl hayırlı olsun diyen arkadaşım, burada geldi, partinin geleceği için konuştu. Büyük bir mücadele koyduk ortaya ama seçimi kaybetmemiz için elinden geleni yapanlar gelip danışmalarda konuşuyorlar ya inanın benim içim acıyor. Aday çıkartın diyorsunuz, o partiyi aday çıkarmaya zorluyorsunuz. Burada gelip danışma mı yapacağız sizinle? Ben il başkanıma dedim ki başkanım, Darıca’da sorun var. Bunun gereğini yapın dedim ve bu adama hiç kimse bir şey demedi ve gitti Dilovası’nda aday oldu. Yanımızda değildiniz, bizi yalnız bıraktınız.”

KÖRFEZ’İ KAYBETTİRENLERİ YERDEN YERE VURDU

CHP Kocaeli İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda söz alan Körfez Belediye meclis üyesi İnan Günay konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bir meclis üyesi adayı, başka bir partiden meclis üyesine abi biz 7-8 meclis üyesi çıkarır mıyız diye soramaz. Siz seçim kazanıyorsunuz diye karşılık aldığında yok be abi biz 15 bin fark yeriz diyemez. Bir meclis üyesi gittiği toplantılarda meclise oy verin de başkana oy vermesiniz de olur diyemez. Bir ilçe başkanı gidip önseçimlerde taraf olamaz. Velev ki oldu, kazanan adayın aleyhine karşı çalışamaz. Bu konuda bir ikilik yaratamaz.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 18.14.22 4c130b86

SEÇİM KAYBETTİRMEYİ AMAÇ EDİNMİŞLER

İl yöneticilerimiz sürekli geliyor Körfez’e haklarını yiyemem. Ancak her geldiklerinde sakin olun diye telkinde bulunuyorlar. Yahu siz psikolog musunuz? Siz icra makamısınız. Gereğini yapsanıza. Biz her yerden olumlu sinyaller alıyoruz, seçim kazandığımızı görüyoruz. Yanımızda duran yok. Seçimi baltalamak isteyenler, değişimi siyasi ikbali zararlı görenler Kocaeli’de seçim kaybettirmeyi amaç edinmişlerdir. İzmit’i ve Derince’yi kaybettiremeyenler Körfez’i kaybettirmeyi başarmışlardır. Bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, AKP’nin en büyük belediyesidir. Bu bile Kocaeli il örgütümüzün ne kadar başarısız olduğunun bir göstergesidir.”

DSCF9050

BAŞAR DEĞER DE KONUŞTU

CHP Kocaeli İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan avukat Başar Değer, Kartepe’de önceki dönem yaşanan görevden alma süreciyle ilgili konuştu. Değer konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Ben uzun süredir Kartepe’de oturmuyorum ama geçmişteki kırgınlıklardan artan bir kutuplaşma var. Bunu görüyorum. Bunları birleştirebiliriz diye düşündüm. Kısmen de başarılı oldum. Ancak İzmit’teki kamplaştırıcı siyasetin etkilerini sürekli hissettik. Muhakkak ki Kartepe’de eksikler vardı geçmişte. Ancak ilçe başkanımız görevden alındığında az önce vekilimiz tarafından dile getirilen eksikler sadece Kartepe’de değildi. Pek çok ilçede vardı. Hatta Kartepe ortalama üstüydü. Kendinize yakın değil diye görevden aldınız. O zaman nasıl ki buraları temizleyeyim benden olan çıksın anlayışı vardı. Bugün de bunu görüyoruz. Bu anlayış, benden olan bir yerlere gelsin anlayışı bizi bir yere götürmez.”

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 19.34.54 b116d5d9

ÖRGÜT SAHAYA İNERSE SEÇİMİ KAYBEDERİZ

CHP Kocaeli İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Körfez ilçe başkanı Gülseren Solmaz ilçe yönetimine yöneltilen eleştirileri yanıtladı. Solmaz şöyle konuştu: “Aslında bu konuşmayı yapmak istemiyordum. Toplantımız basına açık olduğu için susma taraftarıydım. Ancak sonunda konuşma kararı aldım. Ben bugün aslında Körfez’de minimal daraltılmış danışma kurulu dendi ama meclis üyem maalesef tüzüğü bilmediği için dnaışma kurulu nasıl yapılır onu bilmiyor. Danışma kurullarında partide önceden görev almış kimselerle toplantı yapılır. İleriki süreçlerde Körfez ilçede üye bazlı bir toplantı yapacağız.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 18.28.21 f5b2f2a7

PARTİYE NE ZAMAN GELDİ?

Bir meclis üyesi demiş ki meclise oy verin, başkana oy vermeyin. Bunu ispat edecek. Bunu ispat edecek ki biz de gereğini yapacağız. Madem böyle bir şey var, belediye başkan adayımız nasıl 3 bin oy fazla aldı meclisten? Ben ilçe başkanı olabilirim. Gönlümde bir aday vardı önseçimde. Kendisi de ilçe kongresinde benim karşımda taraftı. Ben de gittim, kendisini tebrik ettim. Bu alanlarda hep birlikte çalışacağız edim. Başkan adayımız 15 gün sonra partiye geldi. Bir hafta sonra yönetim kurulunda toplantı yaptık. Ben adeta yalvardım. Talep ettim. Ancak bu taleplere karşılık verilmedi.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 18.28.21 4a757ecd

BİZ ÇALIŞMAK İSTEDİK

Şimdi çıkıp da bana alıyorduk, almıyorduk diye laf yapılmasın. Niye Körfez böyle, neden böyle kimse sormadı. Keşke sorsaydınız. Biz başkanımızla alanlarda çalışmak istedik. Bakın başkan adayımızın sosyal medyasına bizim fotoğraflarımızı kestiler. Bizi çalışmadı göstermek istediler. Peki kendisi ilçe örgütü sahada olursa ben seçim kaybederim dedi mi, bunu cevaplasın. Ben şahidiyle bunu kanıtlarım. Kendisi bunun cevabını verebilecek mi? Anlatacak çok şey var daha. Ancak bıçak kemiğe dayandı noktadayız. Diğer partilerden küsenler, kızanlar vardı onları neden yanına almadı.”

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 12.49.31 8de0349e

BURADAYIM, HİÇBİR YERE GİTMİYORUM

CHP Kocaeli İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Çayırova Belediye Başkan Adayı Muharrem Gökçe, Şevki Demirci üzerinden muhaliflerine yüklendi. Gökçe, şöyle konuştu: “Çayırova’da seçimi Muharrem Gökçe kaybetti. Ancak CHP de kaybetti. 25 yıldır bu partinin neferiyim ben. Bayrağı ters astım, tokat yedim. Aşağılandım da. Bir aylık kötü bir dönem atlattım seçimden sonra. Yanımdakilerin ihanetine de uğradım. Herkese çok teşekkür ediyorum. İyisiyle kötüsüyle ben genel merkezimize, parti meclisimize raporları ilettim. Bugün buradan anlatmama gerek yok. Ben buradan şunu söylemek istiyorum ben Kocaeli’deyim. Buradayım. Hiçbir yere gitmiyorum.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 18.58.43 728cd7e0

DUAYEN DİYE TANITILDI

2 aydır sahadayım yine çalışıyorum partim için. Hangi arkadaşımız olursa olsun Çayırova’da 6 oklu bayrağımızı dalgalandırmak için çalışacağım. Cumhuriyet Halk Partisi’ni Çayırova’da İYİ Parti’ye kaydırmak isteyen adaylarımız oldu. Duayen belediye başkan adayı tanıtıldı bizim partilimiz tarafından Çayırova’da. İYİ Parti adayı olan eski Ak Partili ismi tanıttılar. 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde CHP’li avukat arkadaşımız hala dava takip ediyor. Bu adamın hırsızlığını ortaya çıkarmak için partimiz mahkemeye vermiş. Ne yapmaya çalışıyorsunuz. Tekrar ediyorum ben buradayım ve hiçbir yere gitmiyorum.”

DSCF9151

NEDEN BASINA AÇIKTI ANLATTI

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, il danışma kurulu toplantısının kapanış konuşmasını yaptı. Sarı konuşmasında toplantının neden basına açık olarak gerçekleştirildiğini de anlattı. Sarı’nın konuşmasında şu ifadeler yer aldı: “Basına açmayın bu toplantıyı dendi. Aslında bu kararı ben genel merkezimle ortak bir karar vererek açtım. Biz basından korkmayız. Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Biz basının önünde de konuşuruz, basının önünde de kavga ederiz. Biz emeklinin, hukuksuzluğun, işsizin yanındayız kavga ederiz. Biz Türkiye’nin ta kendisiyiz. Biz Türkiye’nin kurucu partisiyiz. Kavga da ederiz, konuşuruz da. Basının da önünde konuşuruz da. Aslanlar gibi konuşuruz kimse merak etmesin. Buradan çıktığımız zaman birbirimize sahip oluruz. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman gençtir. Basın bunu da bilin, size de sahip çıkarız.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 19.32.57 05f4a04d

HEPSİYLE GURUR DUYUYORUM

Bizim için büyükşehir adayı ve bütün adaylarımız çok kıymetliydi. Hiçbirinde ayrım yapmadık, yapmayacağız. Hepsi bizim için çok kıymetliler. Kazanan belediye başkanlarımız da bizim için çok kıymetli. Üçü de bizim ışığımız. Milletvekillerimiz de bizim ışığımız. Hepimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapmak için buradayız. Aynı mücadeleyi yapıyoruz, mücadeleye de devam edeceğiz. Eksiklerimizi, noksanlarımızı tamamlayıp Cumhuriyet Halk Partisi’ni hak ettiği yere getirmek için başta ben olmak üzere bütün yönetimimin çalışacağından eminim. Hepsiyle gurur duyuyorum.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 19.13.24 97e396d9 1

ÇOK SEVİYORUM

Tabi ufak tefek eksikliklerimiz var. Bazı noktalarda susmayı bilmemiz gerekir. Konuştuklarımız konuştuğumuz yerlerde kalmalı. Ben bütün belediye başkanlarımı, milletvekillerimi, belediye başkanlarımı, meclis üyelerimi çok seviyorum. Hiçbirine önyargıyla bakmadım, bakmayacağım, bakmamaya da devam edeceğim.”

 

TOPLANTIDAN AKILDA KALANLAR

Toplantı CHP’lilerin seçim sürecinde yaşanan sorunlara yönelik talep ve önerilerini içeren konuşmaların ardından danışma kurulu toplantısı sona erdi. Saat 12.00’de başlayacağı duyurulan toplantı 13.00’te başlamıştı. 5 saatten uzun süren toplantıdan akıllarda milletvekili Harun Özgür Yıldızlı ile Caner Arduç’un karşılıklı ithamları ve Yıldızlı’nın akrabası B.D.Y.’nin “Seni vuracağım” diyerek Arduç’a saldırmak istemesi kaldı. Partiyi geliştirmek, ileri taşımak, sorunları konuşmak isteyen CHP 5 saatten fazla süren toplantı ile bir arpa boyu yol alamamış oldu.

WhatsApp Gorsel 2024 06 09 saat 18.17.01 d23aa8ea

 

Hürriyet protokolden ayrı oturdu!

Bu ne rahatlık?

Kocaeli’de seçim tablosunu kırmızıya boyayacağız!

CHP danışmada bu konuları tartışacak!

CHP İl Danışma’da yine Kocaeli basını tartışıldı!

CHP’li isimden erken seçim çağırısı

Atasoy Bilgin’in fotoğraflarını dahi asmadılar!

CHP’li Özcan çok sert konuştu: İğrençsiniz, küstahsınız!

Yıldırım: 3 belediye ortak olup halk ekmek fabrikası kurmalı!

Erdoğan fotoğrafından rahatsız oldular!

Caner Arduç’tan şoke eden iddialar: Harun Yıldızlı söz verdiği bursları ödemedi!

Caner Arduç’a saldırmak istediler

Caner Arduç’a 2. saldırı: Seni vuracağım!

Yıldızlı iddialara cevap verdi

Zeki Karakadılar, Arduç’a yüklendi!

Bupar Araştırma ve Danışmanlık’tan fiyasko anket

Bupar Araştırma Yıldızlı’yı yalanladı: Biz hep seçimi Gökçe kazanır dedik!

Çalışkan’dan çok haklı eleştiri: Mahrem toplantımız neden basına açık?

İnan Günay Körfez’i kaybettirenleri yerden yere vurdu!

Başar Değer: Buraları temizleyeyim benden olan ortaya çıksın anlayışı zarar veriyor!

O ilçede başkan adayı “Örgüt sahaya inerse ben seçim kazanamam” demiş!

Muharrem Gökçe Şevki Demirci üzerinden hırsızlık iddiasıyla muhaliflerine yüklendi!

En büyük ilçeye aday çıkarmıyorsanız büyükşehir belediyesini asla kazanamazsınız!

Toplantı neden basına açıktı anlattı!