BÜYÜK BUHRAN VE COVİD 19

09.08.2020 16:57:20
A+
A-

“Büyük buhran” döneminde kurulan FED, ABD hükümetine kredi sağlayarak hem yönetimin de hem de ekonomisinde söz sahibi olmuş ve yer altı ve yer üstü kaynaklarını sömürmüş ve küresel boyutta da dünyayı sömürmeye devam etmektedir.

DSÖ tarafından ilan edilen “pandemik salgının” ve ardından gelişen küresel boyutta ki ekonomik durgunluğun, hayatı ve işleyişi, işsizliği ve beraberinde getireceği ahlaki yozlaşmayı da üstüne eklersek ulus devletlerin sıkıntıyı aşmak adına duyacağı kredi ihtiyacını karşılamak için, özellikle “altın kaynaklarını”, yok ise toprağını ve başka bir şeylerini isteyeceği tuhaf zamanlara evriliyoruz.

Saygı ve Sevgilerimle…

ENNİO MORRİCONE  (R.İ.P)

Evet, bu dünyadan maestro geçti.

Çocukluğu Mussolini ve Hitler Avrupası’nda geçen, yaşadığı trajedi ve tanıklıklarını, melodilerle, sahneleri süsleyerek karakter kazandırarak aktaran Romalı sanatçı.

Dünya sinemasının en önemli bestekarı, çocukluk ve gençlik yıllarımın en harika melodilerinin güftekarı…

Birçok sanatçıya ve insana ilham vermiş, güzel insan, bolonez soslu makarnaların tadı tozu ne zaman müziğini duysam vahşi batıda hissi uyandıran eşsiz insan…
Müziklerin ve bizlere yaşattığın harika duygular için teşekkürler.

YAZILIMCI ARANIYOR

Şu da bir gerçek ki, 5G teknolojisine adapte olmak ve “sosyal medya” üzerinden toplanan verileri işlemek ve bilgi merkezli verileri değerlendirmek için analitik düşünce yeteneğine sahip, “entelektüel bilgi emekçileri”ne ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu tip insan yeteneğinin oluşmasının, mevcut zaman şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda pek de mümkün olmadığına inanıyorum.

Nepotizm avantajları ve ilişkileri üzerine dayanan sistemler de, bu insanlar ya göçmüştür ya da küsmüşlerdir.

Kısaca, ithal edilecek cihazlara, “operatör aranıyor” kampanyası olarak da okumakta mümkün.
Dediğim gibi yeni dijital çağa “kapitalist yatırımlar” yapmak ile yazılımcılar yetişir..

Sapiens’in diğer insansı varlıklardan ayıran özelliği “zeki” olmasaydı yaşam kalitesini ve dünyayı “keşiflerle” değiştirdi.

Yeni bir dünyanın kurucuları “Bilgi emekçileri “(entelektüel sermaye sahipleri) olacaklardır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
30 Ekim 2020
7 Şubat 2021
1 Ekim 2020